First lot Previous lot Lot 791 from 1095 Next lot Last lot
Lot nr:791
Book nr:29847
Author:[MOLLIJNS, Jan]
Title:Die nieuwe chronijcke van Brabandt oft tvervolch vande oude. Midtsgaders Vlaenderen, Hollandt en Zeelant
Publisher:Jan Mollijns
Year:1565
Description:In-folio, [4], 457, [3] pp. Gotische letters, gedrukt in twee kolommen. Ge´llustreerd met enkele houtsneden i.t. Marges versterkt van p. 181 en 261. Compleet met de zeldzame uitv. KAART van het kanaal van Willebroek, waarop voorgesteld o.a. de steden Brussel, Vilvoorde, Mechelen, Lier en Antwerpen (in houtsnede, ca. 102 x 20 cm), tussen pp. 408/409, scheurtje hersteld zonder verlies. Enkele bleke waterranden.
18de eeuwse band in vol gemarmerd kalfsleder, verguld boord ronde de platten, enkele krasjes, rug rijk verguld, achterste scharnier zwak (gebroken maar nog niet los), gemarmerde schutbladen, rode sneden
Note:Op de titel is een mooi portret van Keizer Karel in houtsnede en op p. 443 vindt men een voorstelling van winterpret op de Schelde voor Antwerpen (houtsnede op volle pagina). Ref. Machiels K-302 ; Belgica typographica 2211 ; Typographia Batava, 3639 ; Funck 294
Price:€800 - €1200
Sellingprice:€3000