First lot Previous lot Lot 2 from 45 Next lot Last lot
Lot nr:2
Book nr:30671
Author:[GETIJDENBOEK]
Title:Getijdenboek voor gebruik van Utrecht
Year:2e helft van de 15 eeuw
Description:In-8 (147 x 100 mm), [172] ff, handschrift op perkament. Bladgrootte 145 x 103 mm, bladspiegel 88 x 61 mm. Tekst in gotische letters (hybrida litteralis), 19 regels per blad.
Decoratie: prachtig gerubriceerd in rood en blauw. 28 initialen (5 regels) met bladgoud en rijk gedecoreerde boorden (florale decoratie). 6 grote initialen (8 9 regels) met bladgoud, rood en blauw aan het begin van elk nieuw hoofdstuk, met de volledige boorden gedecoreerd. Met een pauw in de eerste grote initiaal.
Inhoud: Kalender (ff. 1-12v) met de Utrechtse heiligen: Ponciaen, Agnete, Pancras, Servaes, Bonifaes, Odulphus, Lebuin. De kalender is aan het eind gedateerd: MCCCCLX SP.
Ghetiden van onser vrouwe ff 14r-51v.
Vander ewiger wysheit 52r-73v
Ghetiden vanden heilighen gheeste ff 74r-91v
Die lange ghetide ff 92r-114v
Die VII psalmen ff115r-124r: Boetepsalmen
Die litanie 124r-134v
Die vigilie ff 135r-171v
18e eeuwse kalfslederen band op eiken platten met prachtige goudstempeling
Price:€28000
First lot Previous lot 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ... Next lot Last lot